Biolátky jsou od samého začátku procesu výroby od pěstování rostliny, ze které se vyrábí vlákno, až po finální látku (vč. ochrany při transportu) vyráběny bez zásahu chemikálií, nebo s minimálním zásahem neškodných chemikálií. Proces výroby u jednotlivých výrobců sledují a kontrolují mezinárodní organizace, které zároveň vydávají certifikáty.

Já používám zatím biobavlnu s mezinárodním certifikátem GOTS, který zároveň sleduje i fairtrade. Používám bavlnu tkanou i úplet. Ten ve dvou podobách, a to 100% biobavlnu a nebo s příměsí elastanu.

Tkaná biobavlna je vyráběná na původních tkalcovských stavech, takže je často zajímavá i svou strukturou.

Látky jsou velmi kvalitní, protože nejsou poškozené chemikáliemi, a tím jsou také hodně příjemné a zdravotně nezávadné, vhodné i pro alergiky.

Péče a údržba oblečení

Údržba oblečení z úpletu je nenáročná, materiál se příliš nemačká, některý nepotřebuje žehlení, nebo potřebuje jen mírně přežehlit. Šaty z tkaných látek po vyprání vyrovnejte, usušte na ramínku a žehlete napařovací žehličkou při zapnutí napařování.

Pro zachování kvality a trvanlivosti oblečení používejte přírodní, nebo alespoň ekologicky šetrné prací prostředky. Praní v běžných pracích prostředcích ničí každé vlákno a přírodní vlastnosti bio materiálů znehodnocuje okamžitě.

Symboly pro údržbu: